Lukas Vasilikos : İstanbul SokaklarıFor English: Please Scroll Down and Read the Page ↓
1975 yılında Girit, Heraklion’da doğdu. 1996′da hala yaşadığı ve çalıştığı Atina’ya taşındı. 2006′da Manos Lykakis’in fotoğraf seminerine katıldı ve böylelikle fotoğraf dünyasına adım attı. O günden sonra, gerçek tutkusu olan sokak fotoğrafçılığına odaklandı. 7 grup sergisine katıldı ve çalışmaları 3 albümde diğer sanatçılarla birlikte yer aldı. 2008′den bu yana Platon Rivellis “Fotoğrafçılık Çemberi”nin bir üyesidir.Sokaklar günlük hayatın sahneleridir. Her saniye dram, komedi, gizemin vuku bulduğu yerlerdir. Büyüleyen, heyecanlandıran ve coşturan anları fark edebilmek ve yakalamak eğitimli bir gözden fazlasını ister. Etrafınızdaki her şey tarafından içine çekilmeli ve sonra gözlemci, tanık ve anlatıcı olarak kendinizi tekrar uzaklaştırmalısınız.


Lukas VasilikosHe was born in 1975 at Heraklion, Crete. In 1996 he moved to Athens where he still lives and works. In 2006 he joined the photography seminar of Manos Lykakis and that’s how he entered the photography world. From then on, he focused on street photography which is his real passion. He has participated in 7 team exhibitions and his work has featured in 3 albums alongside other artists. Since 2008, he is a member of Platon Rivellis “Photography Circle”.“Streets are the stages of everyday life. It’s where drama, comedy, mystery takes place every single second. It takes much more than a trained eye to identify and capture moments that will captivate, excite, stimulate. You need to be absorbed by everything around us and then distance yourself again and become the observer, the witness, the teller”¦”
Çeviri (translation by) : Şebnem AYKOLİSTANBUL SOKAKLARI


İSTANBUL STREETS

FOTORİTİM ARŞİVİNDEN :

Lukas Vasilikos : Sokaklar


Tüm Hakları Saklıdır © All Rights Reserved


www.fotoritim.com Sitesinde Bulunan Yazılı ve Görsel Eserlerin Bütün Hakları ve Sorumluluğu Eser Sahiplerine Aittir.


All Images and Text Published in www.fotoritim.com are Copyright © Protected by The Author, All Rights Reserved.


Use By Author Permission Only.

Lukas Vasilikos : İstanbul SokaklarıLukas Vasilikos : İstanbul SokaklarıLukas Vasilikos : İstanbul SokaklarıLukas Vasilikos : İstanbul SokaklarıLukas Vasilikos : İstanbul SokaklarıLukas Vasilikos : İstanbul SokaklarıLukas Vasilikos : İstanbul SokaklarıLukas Vasilikos : İstanbul SokaklarıLukas Vasilikos : İstanbul SokaklarıLukas Vasilikos : İstanbul SokaklarıLukas Vasilikos : İstanbul SokaklarıLukas Vasilikos : İstanbul SokaklarıLukas Vasilikos : İstanbul SokaklarıLukas Vasilikos : İstanbul SokaklarıLukas Vasilikos : İstanbul SokaklarıLukas Vasilikos : İstanbul SokaklarıLukas Vasilikos : İstanbul SokaklarıLukas Vasilikos : İstanbul SokaklarıLukas Vasilikos : İstanbul Sokakları

Lukas Vasilikos : İstanbul Sokakları” üzerine bir düşünce

 1. Engin Güneysu

  sokak fotoğrafçılığının yaygın olmadığı bir ülkede cidden iyi işler çıkarmışsınız
  tebrik ediyorum başarılarınızın devamını dilerim…

  Reply
 2. Turhan Şeref Ener

  İstanbul sokaklarını görüntülemiş, benim gibi bir çok fotoğrafçı arkadaşımızdan, burada farklı olan en önemli özellik, S/B kalitesinin yüksekliği.
  Digital kameralarımız ile henüz bu S/B kalitesini yakalayamadığımızı itiraf etmeliyiz.
  S/B negatif filme geri mi dönmek lazım acaba..:))

  Reply
 3. Emre Uçar

  Vasilikos hem çok iyi bir fotografçı hem de çok iyi bir arkadaştır. Bu arada kendisi 5dm2 kullanıyor yani sb negatif film değil, flickrdaki portolfyosu hep öyle, görüştüğümüzde öyle gördüm ben:).

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


+ beş = 8

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>