Kategori arşivi: ETKİNLİKLER – ACTIVITIES

MOF 2012 Uluslararası Fotoğraf YarışmasıMERSİN OLBA FOTOĞRAF DERNEĞİMOF 2012MOF 2012 Uluslararası Fotoğraf Yarışması
KATILIMLARINIZI KABUL ETMEYE BAŞLAMIŞTIR
Mersin Olba Fotoğraf Derneği 1. Uluslararası Fotoğraf Yarışması başlamıştır. Yarışmamız FIAP, UPI ve TFSF tarafından onaylanmıştır. 4 Dijital Kategoriden oluşan yarışmamızın kategorileri aşağıdaki gibidir.


”¢Serbest-Siyah/beyaz, Renkli-Yaratıcı


”¢Doğa


”¢Alış veriş


”¢Güvenli Yaşam32 FIAP ve UPI madalyası kazanabileceğiniz yarışmamızda, çok sayıda FIAP ve UPI Mansiyon ödülü kazanabilmeniz mümkündür.

Kapanış tarihi 28 Aralık 2012Katılım için;www.olbafotograf.comKatılma ücreti, katılım koşulları ve katılım için önemli detaylarwww.olbafotograf.com adresimizden öğrenilebilir.Herhangi bir bilgiye ihtiyacınız olması halinde lütfen çekinmeden irtibat kurunuz.

Hulki MuradiSalon Başkanıe-mail: hulkimuradi@yahoo.com;olbayarisma@gmail.com
MERSIN OLBA PHOTOGRAPHIC ASSOCIATIONMOF 20121st MOF 2012 International Salon of PhotographyNOW OPEN FOR ENTRIES


The 1st MOF 2012 International Salon of Photography is now open for entries. The Salon is recognised by FIAP,UPI and TFSF offers 4 Digital sections.


ӢOpen/General-Monochrome-Color-Creative


ӢNature


ӢShopping


ӢSecure LifeThere will be 32 medals to be won including FIAP and UPI gold medals. Plus a number of ribbons and Honourable Mentions.

Closing date is 28th December 2012To enter please go to:www.olbafotograf.com
All details of entry fees, conditions of entry together with important dates and sections are on www.olbafotograf.com.Please do not hesitate to contact us if you have any questions or comments. We are working hard to make this one of the best International Salons and would welcome your entry.


Best RegardsHulki MuradiSalon Chairmane-mail: hulkimuradi@yahoo.com;olbayarisma@gmail.com
MOF 2012 Uluslararası Fotoğraf YarışmasıMOF 2012 Uluslararası Fotoğraf YarışmasıMOF 2012 Uluslararası Fotoğraf Yarışması

Sahir Abacı Fotoğraf Gösterisi : Maç Kaç Kaç
SAHİR ABACI FOTOĞRAF GÖSTERİSİ“MAÇ KAÇ KAÇ”
1.Gösteri13 Kasım 2012, Salı / Saat 19.30PhotoWorld Fotoğraf Merkezi
Bahariye Caddesi Kuzu Kestane Sokak No:16 /Kadıköy-İstanbul


Tel: 0216 418 19 76 – 0216 418 01 74


Web: www.photoworldfotografmerkezi.com
2.Gösteri21 Kasım 2012, Çarşamba / Saat 19.30Fototrek Fotoğraf Merkeziİstiklal Caddesi, Galatasaray Han, No:120, Kat: 2A /Beyoğlu-İstanbul


Tel: 0212 251 90 14 – 01 – 0212 245 78 57 – GSM 0533 383 60 42


Web:www.fototrek.com
“Maç Kaç Kaç” HakkındaFutbolun büyüsü ne? Acaba o dikdörtgen içinde ne olup bitiyor ki, diğer spor dallarından daha fazla ilgi çekiyor, daha fazla izleniyor. Bu ”ölümüne sevda” durumu, aralarında derin çelişme/çekişme olan tüm toplumsal katmanlar için, başka hiç bir alanda örneğini göremeyeceğimiz bir biçimde “ortak” bir duygu neredeyse…Futbolu böylesine etkin bir hale getiren de bu çok katmanlı toplumsal temsil özelliği olsa gerek. Bu özellik aynı zamanda, futbola ait alanların tümünde geçerli ancak katılımcı herkesin kuşkusuz sosyal konumuna göre yeterince yer bulabildiği bir temsil.Bir yarışma, bir oyun olarak insanoğlunun hayatına giren futbol, bir yüzyıl içinde kuşkusuz pek çok etmene bağlı olarak evrildiği endüstriyel konumun ihtiyaçları doğrultusunda alabildiğine ticarileşti ve hemen herkesin kullandığı, faydalandığı, içinde yer aldığı, bir şekilde “göründüğü” bir alan haline geldi.Kuşkusuz, toplumsal yapıyla bu kadar ilintili, sınırsız insani durum barındıran bu olguya sanatçılar da kayıtsız kalamazlardı. Futbol, neredeyse oynanmaya başladığı yıllardan bu yana pek çok sanat eserinde de yer bulmuş, romanlara, şiirlere, resimlere, karikatürlere, filmlere konu olmuş, hemen her alandan sanatçılar da futbolun estetiğinin peşine düşmüştür. Kısacası sanat, futbolu görmüş ya da esas olarak futbol, pek çok mecra ile birlikte sanat eserlerinde de “görünerek” etkinliğini, bir anlamda “sanatsal içerik’le” de buluşturarak çoğaltma olanağı bulmuştur.Futbolu, kişisel tarihimde kısa bir süre ilgi alanımda kalmasına karşın, uzun bir zaman önce, uzak bir Anadolu kentinin sinemasında izlediğim, Abidin Dino tarafından çekilen 1966 Dünya kupası filminin tadı damağımda, bir toplumsal olgu, aynı zamanda pek çok olabilirlik potansiyeli taşıyan görsel bir alan olarak izledim bugüne kadar. Burada anlatılan kendi “ma甝ım. Oysa temsil bütün hızıyla sürüyor. Sözün kısası futbol önümüzdedir, arenadır, küçük evrendir, ama iç dünyası, büyük evren ile aynı oranda heyecanlara, tutkulara didişmelere sahiptir.Abi, ”Maç kaç ka甝Atatürk : Bir İnsandan Daha Fazla… Fotoğraf Sergisi
İstanbul Araştırmaları Enstitüsü


10 Kasım’da Atatürk’ü, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Atatürk Fotoğrafları Koleksiyonu’ndan


fotoğraflarla anıyor;ATATÜRK:


BİR İNSANDAN DAHA FAZLA10 – 30 Kasım 2012
Suna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, her yıl olduğu gibi bu yıl da, 10 Kasım’da Atatürk’ü anıyor ve Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamının farklı yönlerini anlatan anlamlı bir fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor.Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 74. yılına denk gelen 10 Kasım 2012’de açılacak “ATATÜRK: Bir İnsandan Daha Fazla…” fotoğraf sergisinde, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Koleksiyonu’ndan seçilen 30’ı aşkın fotoğraf yer alıyor.Tepebaşı’ndaki Suna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsü galerisinde gerçekleşen ve küratörlüğünü Ekrem Işın’ın yaptığı “ATATÜRK: Bir İnsandan Daha Fazla…” fotoğraf sergisi 30 Kasım akşamına kadar ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.
www.iae.org.tr


www.plan-pr.com

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü


Meşrutiyet Caddesi, No: 47,


Tepebaşı – Beyoğlu / İstanbul


(212) 334 09 00Mart 2007’de araştırmacıların hizmetine giren Suna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, şehrin Bizans ve Osmanlı dönemlerinin yanında, bünyesinde Cumhuriyet dönemi İstanbul’u ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili geniş bir araştırma kütüphanesi ve arşivi de bulunan, kısa sürede nitelikli çalışmalara imza atmış bir kültür ve bilim kurumu.İstanbul Araştırmaları Enstitüsü; yayımladığı kitap ve kataloglarla, düzenlediği akademik toplantılarla, açtığı sergilerle, İstanbul’la ilgili bilimsel çalışma ve araştırma yapanlara, bilim kurumlarına ve projelerine önemli bir destek veriyor.O, saati sordu.


Paşalar: ‘Üç’, dediler.


Sarışın bir kurda benziyordu.


Ve mavi gözleri çakmak çakmaktı.


Yürüdü uçurumun başına kadar,


eğildi, durdu.


Bıraksalar


İnce, uzun bacakları üstünde yaylanarak


ve karanlıkta akan bir yıldız gibi kayarak


Kocatepe’den Afyon ovasına atlayacaktı.Nâzım Hikmet

Atatürk : Bir İnsandan Daha Fazla... Fotoğraf SergisiAtatürk : Bir İnsandan Daha Fazla... Fotoğraf Sergisi

Frank Gaudlitz Fotoğraf Sergisi Casa MareFotoğraf sanatçısı Frank Gaudlitz’in 2006-2008 yılları arasında çeşitli Balkan ülkelerini gezerek insanları yaşadıkları mekanlarında bayramlık kıyafetleriyle çektiği fotoğraflardan oluşan ‘Casa Mare’ sergisi 2 Kasım Cuma günü Caddebostan Kültür Merkezi’nde açıldı, sergiyi 16 Kasım Cuma gününe kadar ziyaret edebilirsiniz.Caddebostan Kültür Merkezi (CKM)


Bağdat Caddesi, Haldun Taner Sokak No: 11


Caddebostan-Kadıköy/İstanbulCasa Mare sergisi Berlin Devlet Müzeleri bünyesindeki Avrupa Kültürleri Müzesi’nin bir projesidir. Bu sergi kardeş Berlin Friedrichshain-Kreuzberg ilçesi Kadıköy Derneği’nin katkılarıyla sunulmaktadır.

Frank Gaudlitz Fotoğraf Sergisi Casa Mare

4 Mevsim Kocaeli 8.Ulusal Fotoğraf Yarışması SonuçlarıDüzenleyen Kurum


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
Yarışmanın Adı 4 Mevsim Kocaeli 8.Ulusal Fotoğraf Yarışması
TFSF Onay No 2012/58
Yarışma Bölümleri Renkli Baskı
Son Katılım Tarihi 12.10.2012
Jüri Toplanma Tarihi 03.11.2012
Ödül Bedelleri Birinci 5.000 TL
İkinci 3.000 TL
Üçüncü 2.000 TL
B.Ş.B.Ö.Ö. 1.000 TL
Jüri Ö.Ö. 750 TL
Mansiyon (3 ad) 500 TL
Albüm Yayını Var
Jüri Üyeleri Servet SEZGİN
Oktay ÇOLAK
Cengiz AKDUMAN
Cengizhan GÜNESEN
Ömer POLAT
TFSF Temsilcisi Serdar AKYAY
SONUÇ BİLGİLERİ
Katılan kişi sayısı 295
Katılan fotoğraf sayısı 1819
Ödüller:
1.lik Ödülü İsa CIDA Sakarya
2.lik Ödülü Devrim Özgün ÜNLÜ İstanbul
3.lük Ödülü Hasan ZER Kocaeli
B.Ş.B.Özel ödülü Arzu İBRANOĞLU Kocaeli
Jüri özel ödülü Erkan ÜSKAN Kocaeli
Mansiyon Murat İBRANOĞLU Kocaeli
Mansiyon İlyas AKBULUT Kocaeli
Mansiyon Sare KURAL Kocaeli
Sergilemeler/Satınalmalar
Doğan ŞAHİN 8 İstanbul
Zeki Okan ÖZAL 7,8 Kocaeli
İsmail İKİZ 3,8 Kocaeli
Gül CEYLAN 2 Kocaeli
Hasan BAŞARAN 4,8 Kocaeli
İsmail ARZU AÇIKEL 2 Sakarya
Nuri ÇOBAN 6,1 Kocaeli
Faruk CANSEVDİ 6 Kocaeli
Ayla BAĞ 7 Eskişehir
Berker DALMIŞ 2,6 Kocaeli
Tuna ÖZATA 1 Sakarya
Ahmet Turan KURAL 5,6,8,10 Kocaeli
Sare KURAL 2 Kocaeli
Fikrİ KAYA 4 Kocaeli
Erol YILMAZ 1 Kocaeli
Tacettin YÜKSEL 3 İstanbul
Arzu İBRANOĞLU 3,9 Kocaeli
Murat İBRANOĞLU 9 Kocaeli
Hadi ARSLAN 5,8,10 Kocaeli
Sebahattin ÖZVEREN 3 İstanbul
Güngör ALTINTAŞ 4 Kocaeli
Bilal KARAL 1 Kocaeli
Sabri ALTIN 1 Trabzon
Mustafa GEZER 3,5,6 Kocaeli
Erhan KIRCA 10 Kocaeli
Hasan ZER 7,9 Kocaeli
Nilüfer DEMİR 2 Kocaeli
Ömer TURHAN 7 Kocaeli1. İsa CIDA2. Devrim Özgün ÜNLÜ3. Hasan ZERB.Ş.B.Özel Ödülü. Arzu İBRANOĞLUJüri Özel Ödülü. Erkan ÜSKANMansiyon. Murat İBRANOĞLUMansiyon. İlyas AKBULUTMansiyon. Sare KURAL

4 Mevsim Kocaeli 8.Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçları4 Mevsim Kocaeli 8.Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçları4 Mevsim Kocaeli 8.Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçları4 Mevsim Kocaeli 8.Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçları4 Mevsim Kocaeli 8.Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçları4 Mevsim Kocaeli 8.Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçları4 Mevsim Kocaeli 8.Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçları4 Mevsim Kocaeli 8.Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçları

Murat Solakoğlu Fotoğraf Sergisi : Makedonya’ya Bir Dost Selamı
“MAKEDONYA’YA BİR DOST SELAMI” FOTOĞRAF SERGİSİ 05-19 EYLÜL 2012 TARİHLERİ ARASINDA ÜSKÜP ALEXANDER HAVALİMANI’NDAFotoğraf Sanatçısı Murat Solakoğlu Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği ve Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi tarafından organize edilen “Makedonya’ya Bir Dost Selamı” Projesi kapsamında Üsküp Alexander Havalima’nında bir fotoğraf sergisi açıyor.


Vardar Nehri’nin ikiye ayırdığı Üsküp, tarihi eserleriyle Manastır, Büyük İskender’in doğduğu antik kent Heraklie, dinler mozaği Kalkandelen, incisiyle meşhur sayfiye kenti Ohrid”¦ Tarihiyle, kültürüyle, mutfağıyla Makedonya onu görmeye gelen konuklarına adeta bir renk cümbüşü yaşatıyor. Murat Solakoğlu’nun farklı zamanlarda yaptığı Makedonya seyahatlerinde objektiflerine takılan birbirinden keyifli kareler 05-19 Eylül tarihleri arasında Üsküp Alexander Havalimanında sergilenecek.


“Üsküp Alexander Havalimanı Makedonya’ya gelen konukların ilk karşılaştıkları yer”¦.”


İstanbul Milletvekili ve KEİPA Türk Grup Başkanı Dr. İsmail Safi’nin himayelerinde TAV Havalimanları ve Halkbank’ın katkılarıyla açılacak olan sergiye Türkiye’den davetli konukların yanı sıra Makedonya’dan protokol düzeyinde misafirler, sanatseverler ve basın mensupları katılacak.


Üsküp Alexander Havalimanının Makedonya’ya gelen konukların ilk karşılaştıkları yer olması sebebiyle serginin bu alanda yapılmasının oldukça manalı olduğunu ifade eden İstanbul Milletvekili ve KEİPA Türk Grup Başkanı İsmail Safi “8 Eylül 2012 tarihinin Makedonya’nın Bağımsızlık Günü olması sebebiyle de bu sergi iki ülke ilişkileri açısından önem taşımaktadır” dedi.


Fotoğraf sergisinin önümüzdeki aylarda Türkiye’de açılması planlanıyor.

Murat Solakoğlu Fotoğraf Sergisi : Makedonya'ya Bir Dost Selamı